Wybór właściwych słupków do Twojego ogrodzenia

Wybór właściwych słupków do Twojego ogrodzenia

Dodano: 28.03.2024 user_icon admin

Planując montaż ogrodzenia pojawia się wizja jego funkcjonalności. To w zależności od tego decydujemy się na konkretny typ, a co za tym idzie również na dobór materiałów. Stworzenie zagrody dla zwierząt wymaga innego podejścia niż budowa nieprzeziernego ogrodzenia wokół ogrodu.


Obszary o wysokim poziomie zabezpieczenia wymagają specjalistycznych instalacji

Tereny lotnisk, place zakładowe i podobne lokalizacje, które wymagają bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, potrzebują zastosowania najtrwalszych ocynkowanych lub powlekanych najwyższą jakością podpór metalowych. To pozwala zapewnić, że ogrodzenie wykonane z siatki lub paneli nie będzie się przekrzywiało i utrzyma oczekiwany poziom bezpieczeństwa. Tereny o wysokim poziomie zabezpieczeń wymagają również zastosowania elementów, które zapobiegną przejściu przez nie, takich jak druty kolczaste, rampy chroniące i pachołki chroniące przed dostępem do ogrodzenia. Każdy element, zwłaszcza słupy ogrodzeniowe, muszą spełniać najsurowsze normy, aby zagwarantować niezawodność.


Materiały naturalne czy najnowsze powłoki


Jeżeli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, wciąż dużą popularnością cieszą się ogrodzenia drewniane. Stosuje się do nich najczęściej półokrągłe słupki przeznaczone głównie do mocowania przęseł. To doskonały wybór dla stadnin i małych gospodarstw, ponieważ są one bezpieczne dla zwierząt i doskonale nadają się do ograniczania padoków. Innym wyborem będzie dobór słupków pod delikatne i lekkie nowoczesne siatki i panele 3D, które są łatwe i szybkie w montażu. Te niedrogie alternatywy coraz częściej przejmują rynek ogrodzeń.


Proste rozwiązania dla bezpieczeństwa ludzi


Słupki z otworami, betonowe i drewniane, od dawna cieszą się popularnością w lokalizacjach takich jak szkoły, parki i ogrody prywatne. Są proste w montażu, ponieważ wykorzystują przęsła wsuwane w przewidziane w tym celu otwory lub rowki. Obecnie dostępna jest cała gama produktów obejmujących ogrodzenia z panelami dekoracyjnymi i pasującymi do nich słupkami i kapturkami. Bez względu na to, czy zastosujesz profile, siatki czy panele, dopasowane słupy pozwolą zapewnić wrażenie integralności i bezpieczeństwo ogrodzenia.


Wykończenie


Słupki i kapturki mogą być wstępnie złożone lub można zamocować kapturki po instalacji, co ułatwia dopasowywanie elementów. Kapturki mogą być proste, wystające lub dekoracyjne, jak np. kute kapturki z kulą, które stanowią element dekoracyjny kutego ogrodzenia.

Chcesz dołączyć do Otopłot?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Poznaj szczegóły